7 patarimai kaip išsirinkti gerą WordPress temą

Elementor
GO WP

GO WP

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Pagrindinis WordPress 7 patarimai kaip išsirinkti gerą WordPress temą
a

Turinys:

Ką tik įsirašius naują WordPress iškyla klausimas – kaip išsirinkti tinkamą temą, jog nereiktų vėliau visko perdarinėti? Mes Jums paruošėme 7 patarimus kaip išsirinkti gerą WordPress temą!

1. Temos pritaikymas pagal norus

Jeigu Jums labai pasiseks, rasite tokią temą, kuri iš karto bus tokia, kokios norite.

Tačiau šansai nėra dideli ir dažniausiai vis tiek norėsite pakeisti išvaizdą bei perstumti dalykus savaip.

Jeigu norite pritaikyti pagal savo norus, rinkitės tokią temą, kuri leis keisti daug dalykų be didelių techninių ir programavimo žinių.

Pagrinde, patogiausia būtų viską keisti per pagrindinį WordPress redaktorių, kurį galima rasti Išvaizda -> Konfigūruoti administratoriaus skydelyje.

WordPress temos konfigūracija

Tačiau kai kurios temos pilnai konfigūruoti leidžia tik nusipirkus mokamą versiją. Dar kitos temos turi savo atskirą puslapį administratoriaus skydelyje, kur galima keisti įvairius dizaino parametrus. Konfigūracija tada vyksta ne per aukščiau parodytą WordPress panelę.

2. Prisitaikantis dizainas (responsive)

Šiuo metu, apie 55% viso internetinio srauto atkeliauja iš mobiliųjų įrenginių ir šis kiekis tik auga.

Pritaikantis dizainas (angl. responsive design) reiškia, jog Jūsų tinklalapis prisitaikys prie bet kokio įrenginio ekrano dydžio, elementai bus savo vietoje ir neišbarstyti po visą ekraną. Taigi, nesvarbu ar lankytojas naudosis nešiojamuoju kompiuteriu, ar mobiliuoju, jo patirtis tinklalapyje bus tokia pat gera.

Kadangi prisitaikantis dizainas svarbu, labai daug temų jau yra paruoštos įvairiems įrenginiams. Tačiau tai nereiškia, kad Jūsų naujai įdėti dalykai bus prisitaikantys.

Rinkdamiesi temą išbandykite jos bandomąją (demo) versiją įvairiuose įrenginiuose: kompiuteryje, telefone ar planšetėje.

Jeigu neturite tam tikro įrenginio po ranka ir naudojatės Chrome naršykle, galite paspausti dešinį pelės mygtuką bet kokioje svetainėje -> Apžiūrėti (angl. Inspect) ir pasirinkti norimą įrenginį.

Chrome prisitaikomumo (responsive) tikrinimas

Patikrinkite ar visi puslapiai atrodo gerai, kaip atrodo navigacija ir blogo įrašai.

Tai svarbūs tinklalapio aspektai, nes Jūs juk norite, kad lankytojai iš bet kokių įrenginių turėtų gerą patirtį ir taip Jūs pasiektumėte savo tikslus. Kitu atveju, lankytojas gali tiesiog išeiti.

Taip pat, galite nukopijuoti bandomosios temos versijos adresą ir patikrinti jį Google Mobile-Friendly platformoje.

3. Puslapių kūrimo įrankiai (page builders)

Ne visos temos turi pakankamai funkcijų keisti visas tinklalapio detales pagal Jūsų norus. Dažnu atveju Jūs norėsite naudoti populiariausius puslapių kūrimo įrankius: Elementor arba WPBakery.

Puslapių kūrimo įrankiai, tai yra WordPress įskiepiai, kurie leidžia kurti puslapių maketus naudojant vilkimo ir nuleidimo vartotojo sąsają (angl. drag & drop).

Daugelis temų kūrėjų iš karto palaiko abu prieš tai minėtus įrankius arba bent jau vieną iš jų. Tad rinkitės tokią temą, kuri leistų patogiai keisti ir perdaryti visą svetainę.

Elementor
Elementor puslapių kūrimo įrankis

4. Optimizacija

Jūsų tema yra didelė Jūsų svetainės pagrindo dalis, todėl ji turi didelį poveikį Jūsų svetainės našumui ir puslapio užkrovimo laikui.

Tinklalapio greitis yra svarbus viskam, pradedant nuo lankytojų patirčių, baigiant SEO ir konversijomis, todėl neturite ignoruoti to.

Sužinoti ar tema optimizuota yra paprasta. Pirmiausia, naršydami bandomojoje versijoje galite matyti kaip greitai elementai užkraunami kiekviename puslapyje. Svetainės puslapiai turi veikti greitai. Antra, išbandykite našumo testus su tam pritaikytais įrankiais, pavyzdžiui, GTMetrix. Taip matysite ar tema dar be jokių pakeitimų yra pakankamai optimizuota.

Tą pačią strategiją galite pritaikyti ir kai jau kursite savo svetainę.

Papildoma Informacija: Svetainės greitis taip pat priklauso nuo Jūsų hostingo tiekėjo naudojamų technologijų serveriuose.

5. Naršyklių suderinamumas

Žmonės naudoja įvairiausias naršykles: Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge, Safari ir t.t. Todėl svarbu rinktis temą, kuri visose naršyklėse veiktų be problemų.

Dauguma WordPress temų kūrėjų atlieka daugybę testų, o tame tarpe ir įvairiose naršyklėse.

Pabandykite paieškoti šios informacijos temos kūrėjų svetainėje, bet jei nėra, tiesiog išbandykite patys. Pavyzdžiui, galite įsirašyti skirtingas naršykles į kompiuterį ir išbandyti per mobilųjį telefoną.

6. Temos atsiliepimai

Kaip ir pirkdami daiktus internetu, taip ir čia turėtumėte patikrinti vartotojų atsiliepimus.

Juos patikrinti galite oficialioje WordPress temų svetainėje. Pasirinkę temą galite paspausti ant „Peržiūrėti visus“ arba tam tikro kiekio žvaigždučių ir pamatyti vartotojų nuomonę.

WordPress Astra Temos Atsiliepimai

Žinoma, bet kuri tema turės daugiau ar mažiau blogų atsiliepimų – tai normalu. Ieškokite tokios temos, kur yra ne vienas ir ne du atsiliepimai, bet daugiau. Ir iš įvertinimų visumos daugiausia turi būti teigiami atsiliepimai.

7. Kūrėjų pagalba

Naudojant temą tam tikru momentu gali prireikti pagalbos.

Nemokamų temų minusas yra tas, kad jų kūrėjai neteikia pagalbos. Kai kuriais atvejais jie gali padėti wordpress.org forumuose, tačiau per daug negalite tikėtis.

Kai perkate temą, Jūs gaunate kūrėjų pagalbą tam tikram laikotarpiui. Pavyzdžiui, vienoje populiariausių WordPress temų visame pasaulyje themeforest.net, išsirinkę temą galite matyti kiek laiko gausite pagalbą. Įprastai suteikiama 6 ar 12 mėnesių nemokamą pagalba, bet galite ją prasitęsti ilgesniam laikotarpiui už papildomą kainą.

Avada Temos Pagalbos laikas

Štai, pavyzdžiui, Avada tema suteikia 6 mėnesių kūrėjų pagalbą. Ji galioja klausimams kūrėjams, pagalbai su klaidomis ir kitomis temos problemomis, taip pat su įeinančiais trečiųjų šalių priedais. Tačiau ši pagalba negalioja nestandartiniams pakeitimams.

Rekomendacijos

Pateikiame keletą temų rekomendacijų, kurios iš mūsų patirties yra patikimos ir lengvai keičiamos.

  • Avada – ko gero pati populiariausia WordPress tema. Su ja galite sukurti tokią svetainę, kokią tik įsivaizduojate.
  • Astra – 180+ jau paruoštų šablonų Jūsų svetainei. Nemažai projektų galima įgyvendinti net neperkant PRO versijos, o naudojant tik nemokamą.
  • WoodMart – patikima tema el. parduotuvei. 370+ jau paruoštų šablonų kiekvienam puslapiui.
  • Betheme – 650+ jau paruoštų šablonų. Tinka tiek el. parduotuvei, tiek kitokio tipo svetainei.

Tikimės, jog šie patarimai Jums padės išsirinkti gerai optimizuotą ir patikimą temą, jog galėtumėte lengviau savo vizijas perkelti į realybę. 😊

Parašykite kokią temą renkatės Jūs komentarų sekcijoje apačioje! 👇

Komentuoti

Jūsų el. paštas nebus viešinamas. Privalomi laukeliai pažymėti * simboliu.

Naujausi straipsniai