7 Reikalingiausi WordPress Įskiepiai (2022)

WordPress Įskiepiai
GO WP

GO WP

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Pagrindinis WordPress 7 Reikalingiausi WordPress Įskiepiai (2022)
a

Turinys:

Kam reikia WordPress įskiepių?

Turinys:

Klausimas, kurį tikriausiai užduoda kiekvienas WordPress vartotojas išvydęs, kad internete yra šimtai tūkstančių įvairiausių WordPress įskiepių (angl. Plugins).

O reikėti jų gali dėl įvairių priežasčių, tokių kaip:

  • Paversti savo WordPress tinklalapį į Elektroninę parduotuvę
  • Apsisaugoti nuo įsilaužėlių ir kenkėjiškų programų
  • Pagražinti savo svetainės išvaizdą
  • Ar rinkti žmonių kontaktus ir vėliau jiems pranešti apie naują turinį ar prekes

Žinoma, yra dar begalė paskirčių ir priežasčių, tačiau pradžiai, trumpai kas yra tie įskiepiai?

Kas yra WordPress įskiepiai?

Iš esmės, įskiepiai yra programos, leidžiančios į savo svetainę įtraukti daugybę naujų funkcijų ar funkcionalumų. Lygiai taip pat, kaip aplikacijos jūsų telefonui.

Nesvarbu, ką bandote daryti savo „WordPress“ svetainėje, tai įmanoma. Jei ši funkcija neegzistuoja numatytojoje WordPress aplinkoje, tada tikrai yra tam skirtas įskiepis padėsiantis pasiekti ir padaryti tai, ką norite.

Paslaugų paruošimas svetainės kūrimui

Kaip veikia WordPress įskiepiai?

WordPress sukurtas taip, kad kiti kūrėjai galėtų į ją įtraukti savo kodą. WordPress API leidžiantį kūrėjams keisti esamas funkcijas arba pridėti naujų funkcijų.

Taip pat, ši TVS leidžia kūrėjams saugoti duomenis „WordPress“ duomenų bazėje. Įskiepiai gali naudoti įvairius WordPress turinio tipus, ne tik įrašus ar puslapius.

Kiekvienas jūsų svetainėje įdiegtas įskiepis yra įdedamas į jūsų WordPress duomenų bazę, todėl visi papildiniai gali būti įjungti ar išjungti vieno mygtuko paspaudimu.

Kokių WordPress įskiepių man reikia?​

Su WordPress dirbame jau ilgą laiką, tad per visus šiuos metus sukaupėme nemažą patirtį įdiegiant, naudojant ar tikrinant įvairius įskiepius, todėl šiame sąraše išrinkome pačius reikalingiausius ir patikimiausius WordPress įskiepius kuriant naują ar gerinant jau egzistuojančia internetinę svetainę. O kad atskirti būtų dar paprasčiau, suskirstėme juos į aiškias kategorijas.

1. Svetainės kūrimas, Tvarkymo darbai

Vienas pirmųjų žingsnių, ką turėtume padaryti įsirašius WordPress, tai įdiegti įskiepį, kuris apsaugos jūsų „Kuriamą Tinklalapį“ nuo pašalinių žmonių. (angl. Maintenance Mode)

Kam to reikia? Dėl keleto priežasčių, tokių kaip: Paieškos variklių robotai, šis įskiepis neleis paieškos sistemoms tokioms kaip „Google“ skenuoti jūsų tinklalapio ir „prisigaudyti“ nereikalingų nuorodų ar paveikslėlių. Taip pat, šis įskiepis apsaugos jūsų įvaizdį ir neleis visiems žmonėms viešai pasiekti jūsų internetinio tinklalapio ir matyti kaip jis atrodo dar pilnai neparuoštas. 

Šiuo metu, mes rekomenduojame naudoti: SeedProd

2. Saugumas

Antras dalykas, ką norite padaryti pradedant kurti savo tinklalapį: apsaugoti jį nuo įsilaužėlių ar kenkėjiškų programų.

Šiomis dienomis, saugumas yra populiari tema, todėl, kad didžioji dauguma tinklalapių yra sukurti naudojant „WordPress“ TVS, ir programišiai vis labiau ir labiau bando patekti į internetinius tinklalapius sukurtus būtent su šia TVS. Tačiau nėra ko bijoti, nes yra įskiepių, kurie apsaugo jūsų tinklalapį ne tik nuo įsilaužėlių, bet ir visų kitų „Blogų“ ar kenkėjiškų įskiepių, per kuriuos patenka didžioji dalis virusų (angl. Malware).

Svarbu: Norint labiau apsaugoti savo internetinę svetainę, visada atnaujinkite pačią WordPress turinio valdymo sistemą, kartu su jos įskiepiais į naujausias versijas.

Šiuo metu, mes rekomenduojame naudoti: WordFence

Šis įskiepis turi daugybę funkcijų, kurios dauguma yra visiškai nemokamos. Jų pilnai pakaks norint apsaugoti savo tinklalapį nuo populiariausių kenkėjiškų virusų ar kitų piktavališkų programišių veiksmų.

3. Atsarginės Kopijos

Patys „Sulaužėte“ savo svetainę testuodami įvairias funkcijas? O gal pamiršote pratęsti savo svetainės talpinimą? Praradote svetainės failus? Daug dalykų gali nutikti, tačiau nereikėtų dėl to pergyventi, kodėl? Todėl, kad WordPress turį įskiepius, kurie padės labai greitai ir paprastai susikurti atsarginę svetainės kopiją, kurią galėsite lengvai parsisiųsti ar atstatyti vos kelių mygtukų paspaudimu.

Šiuo metu, mes rekomenduojame naudoti: All-in-One WP Migration

Nemokamas ir labai paprastas įskiepis padėsiantis susikurti atsarginę svetainės kopiją. Labai svarbu paminėti, kad šis įskiepis sukurs visų svetainės failų, bei duomenų bazės kopiją viename faile, tad jums nereikės papildomai rūpintis kuriant atskiras kopijas.

4. Pašto Serverio Prijungimas

Kone visos šiuolaikinės svetainės turi kontaktų formas, ar kitus funkcionalumus, kurie reikalauja pašto serverio, pavyzdžiui: WooCommerce, kuris siunčia sąskaitas ir priminimus pirkėjams. Todėl šis įskiepis yra labai svarbus.

Pagal numatytuosius nustatymus WordPress el. laiškams siųsti naudoja PHP pašto funkciją. Problema ta, kad svetainės talpinimo įmonės tinkamai nenustato šios funkcijos, arba jos išvis nesuteikia su tam tikrais talpinimo planais, kad išvengtų kenkėjiškų laiškų siuntimo. Todėl, kad išeitų laiškus siųsti be jokių trikdžių reikėtų prijungti savo pašto serverį būtent tam skirtą.

Šiuo metu, mes rekomenduojame naudoti: WP MAIL SMTP

Papildoma Informacija: Jeigu norite sužinoti daugiau apie pašto serverius, ar kaip būtent juos prijungti naudojant WP MAIL STMP pluginą, skaitykite mūsų GIDĄ ČIA.

5. Kešavimo ir Greičio gerinimas

LiteSpeed Cache WordPress Įskiepis

Kas yra „Kešavimas“ (angl. Cache)

Trumpai, tai yra laikinai saugoma informacija, kuri skirta tam, kad būtų greitai pasiekta kai jos prireikia, šiuo atveju, kai klientas atidaro jūsų svetainę. Šio tipo įskiepiai padeda saugoti tokią informaciją ir visa tai pagreitina jūsų svetainę. Kitaip tariant, kad būtų lengviau įsivaizduoti, štai per kiek vietų praeina jūsų užklausa, kol jūs pamatote tvarkingai užkrautą svetainę, kurioje nėra kešavimo įskiepių:

  • Vartotojas -> Domenas-> PHP -> MySql -> Failai -> HTML Turinys -> Vartotojas
Tačiau taip atrodo visa eiga jeigu puslapis yra kešuojamas:
  • Vartotojas -> Domenas -> Cache -> HTML Turinys -> Vartotojas

Taip jūsų užklausa yra daug greičiau atvaizduojama tiek jums, tiek pats serveris yra apkraunamas daug mažiau. Gal tai atrodo nedaug, tačiau kai tinklalapiai yra lankomi šimtų tūkstančių žmonių, tai labai… labai padeda.

Kešavimas gali būti kelių tipų, tiek lokalus, jūsų serveryje, tiek nuotolinis naudojant pavyzdžiui Cloudflare CDN (angl. Content Delivery Network) šio tinklo dėka, jūsų svetainė vos vieną kartą atidaryta vieno žmogaus tarkim Indijoje, visiems toje šalyje esantiems žmonėms bus užkraunama daug greičiau CF Cache dėka.

Šiuo metu, kešavimui mes rekomenduojame naudoti: LiteSpeed Cache

Šio įskiepio pagrindinė funkcija Kešavimas yra visiškai nemokama, taip pat ir daugelis kitų funkcijų, kurios gali dar labiau padėti pagreitinti svetainę.

Papildoma Informacija: Šis įskiepis geriausiai veikia su serveriais, kurie yra pritaikyti ir turi integruotą LiteSpeed į save. Visi Hostinger talpinimo planai šią sistemą įdiegtą jau turi, todėl veikia ypač gerai, lyginant su kitais tiekėjais, kurie to neturi.

6. SEO Optimizavimas, Paieškos Varikliai

All in one SEO Įskiepis

Ką reiškia SEO?

SEO – Search Engine Optimization, arba Paieškos Sistemos Optimizavimas. Paprastais žodžiais, tai reiškia padidinti svetainės matomumą, kai jos kas nors ieško įvairiuose paieškos sistemose, tokiose kaip „Google“, „Bingo“ ir t.t. 

Kadangi didžiausia dalis tinklalapių lankytojų ateina būtent per paieškos variklius, tai yra labai svarbus aspektas. Ačiū programuotojams, kurie padarė paprastų žmonių gyvenima lengvesnį būtent šiuo klausimu! 

Šiuo metu, SEO Optimizavimui mes rekomenduojame naudoti: AIOSEO

Šio įskiepio pagalba, galėsite lengvai optimizuoti SEO savo straipsniams, produktams ar puslapiams. Iškarto matysite, kaip atrodys jūsų puslapis per paiešką. Matysite kas negerai, ir ką reiktų pakeisti, norint pasiekti geresnių rezultatų.

7. Lankomumo Statistika, Lankytojai

MonsterInsights WordPress Įskiepis

Kai jau apsaugojote, pagreitinote ir paruošėte SEO, metas sužinoti, kiek žmonių ir iš kur lanko jūsų tinklalapį! Nepamainomas įrankis, norint suprasti, kas, kaip ir kokius puslapius jūsų tinklalapyje lanko žmonės.

Šis įskiepis turės savo skiltį valdymo panelėje tad galėsite patogiai ir aiškiai matyti visą informaciją:

Analytics Dashboard WordPress MonsterInsights Įskiepis

Šiuo metu, Statistikai stebėti mes rekomenduojame naudoti: Monster Insights

Minėtasis įskiepis turi tiek nemokamą, tiek mokamą versiją. Pradedantiesiems tikrai užteks nemokamos versijos suteikiamos informacijos pradedant mokytis apie statistiką ir bandant suprasti kaip ir kas.

Apibendrinimas

Visus šiuos įskiepius esame tiek išbandę, tiek naudojame patys dabar. Visas šis 7 Įskiepių sąrašas yra specialiai nuo 1 iki 7 eilės tvarka, kad jums būtų lengviau suprasti, ko reikia, ir nuo ko pradėti. 1 – Pats svarbiausias, 7 – paskutinis, kurį turėtumėte įdiegti.

Ateityje, pasidalinsime kaip kiekvieną iš jų įdiegti ir paruošti naudojimui. Todėl maloniai prašome mūsų pagrindiniame puslapyje balsuoti, įvertinti ir komentuoti, kokių pamokų norėtumėte pirmiausia 🙂

Komentuoti

Jūsų el. paštas nebus viešinamas. Privalomi laukeliai pažymėti * simboliu.

Naujausi straipsniai