Kas yra SSL, HTTPS? Kaip jie veikia ir kam jie reikalingi?

GO WP

GO WP

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Pagrindinis Saugumas Kas yra SSL, HTTPS? Kaip jie veikia ir kam jie reikalingi?
a

Turinys:

Kas yra SSL Sertifikatas?

SSL (angl. Secure Sockets Layer) trumpai tariant, tai standartinė technologija, skirta užtikrinti interneto ryšio saugumą ir apsaugoti bet kokius neskelbtinus duomenis, kurie siunčiami tarp dviejų sistemų, neleidžiant nusikaltėliams perskaityti ir pamatyti bet kokios perduodamos informacijos, įskaitant galimą asmeninę informaciją. Abi šios sistemos gali būti serveris ir klientas (pavyzdžiui, internetinė parduotuvė ir naršyklė) arba serveris ir kitas serverį ir t.t.

TLS (angl. Transport Layer Security) yra tik atnaujinta, saugesnė SSL versija. Visus saugos sertifikatus vis dar vadiname SSL, nes tai yra dažniau vartojamas terminas, tačiau pirkdami SSL iš „DigiCert“ ir kitų tiekėjų iš tikrųjų perkate naujausius TLS sertifikatus su ECC, RSA arba DSA šifravimo parinktimi.

Kaip veikia SSL?

SSL užtikrina, kad bet kokie duomenys, perduodami tarp vartotojų ir svetainių arba tarp dviejų sistemų, liktų neįskaitomi. Šis SSL Sertifikatas naudoja šifravimo algoritmus siunčiamiems duomenims koduoti, neleisdamas įsilaužėliams jų perskaityti, kai jie siunčiami interneto ryšiu. Ši informacija gali būti bet kokia neskelbtina arba asmeninė, įskaitant kredito kortelių numerius ir kitą finansinę informaciją, vardus ir slaptažodžius.

Ką reiškia HTTPS://?

HTTPS (angl. HyperText Transfer Protocol Secure) rodomas URL laukelyje, kai svetainė yra apsaugota SSL sertifikatu. Išsamią sertifikato informaciją, įskaitant išduodančią instituciją ir svetainės savininko įmonės pavadinimą, galite peržiūrėti naršyklės juostoje spustelėję spynos simbolį.

Nesaugi Svetainė

Pastaba: Kone visos populiariausios naršyklės jau praneša apie nesaugų tinklalapį, kuris neturi SSL. Dauguma naršyklių net paklausia ar tikrai norite tokį puslapį atidaryti.

Svetainės neturinčios SSL ir saugaus ryšio su serveriu, pranešimas naršyklėje

SSL Tipai

Šiai dienai yra trijų tipų SSL sertifikatai. Išplėstinio patvirtinimo (EV SSL), patvirtintas organizacijos (OV SSL) ir domeno patvirtinimo (DV SSL). Kiekvieno sertifikato šifravimo lygiai yra vienodi, skiriasi tik tikrinimo ir įgijimo tvarka sertifikatui gauti.

Labiausiai paplitę tarp paprastų svetainių yra Domeno Patvirtinimo SSL Sertifikatai. Juos lengva įdiegti ir jie arba kainuoja nedaug, arba išvis nieko nekainuoja. Pvz: Godaddy prašo €34.88 / per metus už paprastą DV SSL sertifikatą, kai tuo tarpu Hostinger, šiuos sertifikatus duoda nemokamai.

Pastaba: Labai svarbu žinoti, kad visi tinklalapiai, kurie neturi jokio tipo SSL, ne tik yra nesaugūs, bet ir NĖRA RODOMI GOOGLE PAIEŠKOJE. Google norėdama apsaugoti savo vartotojus, pašalino visus tinklalapius iš paieškos rezultatų, kurie nebuvo apsaugoti su SSL sertifikatu.

Nemokamas SSL

Nėra visiškai jokios priežasties, neturėti SSL savo tinklalapiui, kadangi jį nemokamai galite įsidiegti pasinaudoję šiuo puslapiu: SSLFORFREE.COM

Vienintelis minusas, kad įsidiegus šį nemokama sertifikatą rankiniu būdu, jį reikės iš naujo išduodi kas 90 dienų ir iš naujo įdiegti. To galima išvengti nemokamai gavus LIFETIME SSL sertifikatą perkant svetainės talpinimą iš Hostinger.

LIFETIME – reiškia, kad SSL Sertifikatas galios visą gyvenimą, arba iki tol, kol galios jūsų domenas, ant kurio įrašėte šį SSL. Beje, nereikės kopijuoti ir įvedinėti visų SSL raktų, ką tektų daryti naudojant SSLFORFREE. Hostinger sertifikatus įrašysite vos keliais pelytės paspaudimais.

Papildoma Informacija: Ar žinojote, kad paprastą SSL taip pat galite gauti naudojant Cloudflare? Daugiau informacijos galite rasti mūsų straipsnyje apie Cloudflare.

Komentuoti

Jūsų el. paštas nebus viešinamas. Privalomi laukeliai pažymėti * simboliu.

Naujausi straipsniai