Kas yra WordPress ir Kam jis Naudojamas?

GO WP

GO WP

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Pagrindinis WordPress Kas yra WordPress ir Kam jis Naudojamas?
a

Turinys:

Kas yra WordPress?

Jeigu naršote internete greičiausiai buvote susidūrę ar kažkur girdėję terminą „WordPress“? Jeigu taip, tai dabar yra puiki proga sužinoti kas tai yra! 

„WordPress“ pagalba yra valdoma beveik trečdalis pasaulio svetainių. Ši galinga svetainių kūrimo ir turinio valdymo sistema (angl. Content Management System or CMS) turi įrankius, skirtus visiems – nuo asmeninių tinklaraštininkų iki didelių korporacijų, – kad kiekvienas galėtų ir turėtų galimybę prisidėti prie interneto per kelias minutes. „WordPress“ platforma yra lanksti, prisitaikanti ir visada nemokama.

Kam jis naudojamas?

Kad įrodytume, jog ji tikrai lanksti, štai pagrindiniai pritaikymo būdai ar sritys, kurioms galima naudoti „WordPress“:

Visi šie ir kiti būdai tik įrodo, kad viena iš labiausiai paplitusių klaidingų nuomonių apie „WordPress“ ,jog tai tik tinklaraščių platforma – yra visiškas melas.

5 Priežastys kodėl turėtum naudoti WordPress

Vienas iš mums dažnai užduodamų klausimų yra: Kodėl turėčiau naudoti „WordPress“? Ar mano senoji svetainė nėra pakankamai gera? Kodėl man reikia pereiti prie „WordPress“ iš kitos platformos? Jei užduodate šiuos klausimus, tada esate tinkamoje vietoje. Šiame straipsnyje pasidalinsime 5 svarbiomis priežastimis, kodėl turėtumėte naudoti „WordPress“.

Pastaba: Šiame straipsnyje, kai sakome „WordPress“, mes kalbame apie WordPress.org, dar žinomą kaip savarankišką „WordPress“. Nepainiokite to su WordPress.com, kuri yra prieglobos paslauga (angl. Hosting). Norėdami gauti daugiau informacijos, skaitykite mūsų straipsnį žemiau, papasakosime ir apie tai.

1. WordPress yra nemokamas!

WordPress yra nemokama programinė įranga. Tai reiškia, kad galite nemokamai atsisiųsti, įdiegti, naudoti ir modifikuoti, kad atitiktų jūsų poreikius kaip tik norite. Šį CMS galite naudoti kurdami bet kokią svetainę. 

Nors pati „WordPress“ programinė įranga yra nemokama, norint ją įdiegti, reikalingas domenas bei hostingas.

Domeno vardas yra jūsų svetainės adresas internete. Tai, ką jūsų vartotojai įveda savo naršyklės adreso juostoje, norėdami pasiekti jūsų svetainę (pvz., gowp.lt).

Tinklalapio talpinimas (angl. hosting) yra lyg jūsų svetainės namas, kuriame saugomi visi jūsų svetainės failai.

Kol kas, mes rekomenduojame naudoti Hostinger. Jie yra viena didžiausių, bei sparčiausiai augančių Hostingo įmonių pasaulyje ir specialiai pritaikyta WordPress.

Jie taip pat siūlo Mūsų lankytojams iki 80% nuolaidą prieglobai ir nemokamą domeno vardą. Iš esmės vos už 1,59/mėn. per mėnesį galite turėti savo domeną bei svetainės talpinimą su daugeliu kitų privalumų.

Nuolaida: Hostinger planai turi kone vieną geriausią kainos ir kokybės santykį. Papildoma nuolaida taikoma su GOWP nuolaidos kuponu.

2. Jį lengva keisti bei koreguoti pagal save

Didelė dalis „WordPress“ naudojančių žmonių nėra nei interneto dizaineriai, nei programuotojai. Tiesą sakant, dauguma žmonių pradeda naudoti „WordPress“ neturėdami jokių išankstinių žinių apie svetainių kūrimą.

Technologijų neišmanantiems žmonėms „WordPress“ yra puikus sprendimas, nes ji turi tūkstančius nemokamų svetainių šablonų (angl. Themes), iš kurių galite rinktis. Beveik neabejojame, kad egzistuoja puiki „WordPress“ tema beveik bet kokiai svetainei (nesvarbu, ar tai tinklaraštis, verslo svetainė ar internetinė parduotuvė).

„WordPress“ temas lengva prisitaikyti pagal save, nes daugelis jų turi savo parinkčių skydelį, leidžiantį keisti spalvas, įkelti logotipą, pakeisti foną, sukurti gražius slankiklius (angl. Slider) ir tikrai pritaikyti jas pagal savo poreikius, be jokių programavimo žinių.

Taip pat galite pridėti įvairių papildomų funkcijų į savo „WordPress“ svetainę naudodami įskiepius (angl, Plugins). „WordPress“ įskiepiai yra tarsi jūsų svetainės programos, kurias galite naudoti norėdami pridėti papildomų funkcijų, tokių kaip tinklapio lankomumo analizė, kontaktų formos, narystės, apmokėjimai ir kt.

Kaip ir temas, galite naudoti tūkstančius nemokamų ir aukščiausios kokybės įskiepių. Be papildomų funkcijų, kai kurie „WordPress“ įskiepiai gali leisti paversti svetainę visiškai nauja platforma, tokia kaip forumas ar pažinčių portalas.

3. WordPress yra draugiškas SEO

Ši turinio valdymo sistema yra parašyta naudojant standartinį, aukštos kokybės kodą, dėl to Google ir kiti paieškos varikliai myli WordPress.

Dėl šių, ir keleto kitų priežasčių, svetainės sukurtos naudojant WordPress yra vertinamos geriau ir rodomos aukščiau paieškos rezultatuose, nei kad kitos turinio valdymo sistemos.

Pats dizainas ir WordPress struktūra taip pat yra pritaikyti SEO (angl. Search Engine Optimization). O kad pasiekti maksimalių rezultatų, galima naudoti įskiepius kaip All-in-one-Seo ar Yoast-Seo, kurie parodys jūsų svetainės turinio SEO trūkumus ir pagelbės juos ištaisyti.

4. Ši valdymo sistema sutverta lengvam darbui

Lengvas WordPress valdymas

Dauguma turinio valdymo sistemų yra komplikuotos ir reikalauja tiek techninių žinių, tiek daug laiko, norint palaikyti sklandžiai veikiančia svetainę.

Naudojant WordPress, šias problemas galite pamiršti. Vos keliais paspaudimais iš administratoriaus panelės galėsite atnaujinti įskiepių versijas, temas ar net pačią sistemą. Jeigu tokius dalykus patys pamiršite, tai irgi ne problema! WordPress jums praneš apie naujausią versiją. Galų galiausiai galėsite nustatyti, kad viskas atsinaujintų automatiškai vos tik išėjus atnaujinimams!

WordPress taip pat yra pritaikytas lengvam svetainės optimizavimui mobiliems įrenginiams, kad svetainė sklandžiai veiktų ant visų įrenginių.

Patarimas:Atliekant įvairius atnaujinimus tiek WordPress tiek įskiepių, visada pasidarykite atsarginę kopiją. Šiam procesui palengvinti taip pat yra įskiepių, tokiu kaip: UpdraftPlus, All in one WP migration ir kiti, su kuriais lengvai sukursite atsarginę kopiją ir bet kada galėsite atstatyti svetainę.

5. Ši CMS yra saugi ir patikima

WordPress sukurtas atsižvelgiant į kitų CMS saugumo spragas, todėl ji laikoma saugia platforma susikurti tinklalapiui. Tačiau kaip ir realiame pasaulyje pasitaiko visokių spragų ar įsibrovėlių, kurie nori pakenkti jūsų puslapiui. Kad paprastai apsisaugoti nuo tokių dalykų, galima naudoti įskiepį WordFence, kuris jums padės apsaugoti jūsų tinklalapį nuo įvairių kenkėjiškų programų.

WordPress.ORG ir WordPress.COM

WordPress.org yra oficialus puslapis, iš kurio galima parsisiųsti WordPress CMS. Šiame puslapyje yra diskusijų forumas, bendruomenė ir visa kita pagrindinė informaciją apie patį CMS, kartu su visais oficialiais įskiepiais ir temomis. WordPress programinę įrangą galima įdiegti bet kur ir prireikus modifikuoti,taip pat ji suteikia vartotojams praktiškai neribotą svetainės išvaizdos ir valdymo kontrolę.

WordPress.com yra atskiras trečios šalies projektas, kuriame galima susikurti WordPress svetainę naudojant jų talpinimą. Mes nerekomenduojame jų naudoti, kadangi jie riboja daugybę funkcijų, tokių kaip pačių svetainės failų pasiekimą, tam tikrus įskiepius ir kita. Norint papildomų funkcijų teks susimokėti nemažai pinigų. Norint persikelti savo puslapį iš šio tiekėjo kitur, to paprastai negalėsite padaryti, arba teks susimokėti dar daugiau, kad jie leistų jums pasiimti savo failus. 

Šiuo metu mes rekomenduojame naudoti Hostinger, kurie yra nepriklausomas hostingo tiekėjas ir taip pat turi WordPress specializuotą hostingą. Jo pagalba vos kelių mygtukų paspaudimu įsirašysite šį CMS be jokių programavimo žinių. Taip pat,nebūsite surištomis rankomis ir galėsite pasiekti visus savo failus, keisti viską kaip tik norite ir t.t.

 

Kokio WordPress Hostingo vengti?

WordPress Hostingas (Hosting)

Dauguma šiuolaikinių hostingo tiekėjų siūlo taip vadinamą su paprastinto WordPress valdymo hostingą (angl. Managed WordPress Hosting), ir tai yra gerai, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į keletą dalykų renkantis tokį hostingą. 

Pirmas dalykas ir pats svarbiausias: Ar galėsite pasiekti savo svetainės failus? Ar šis hostingas iš esmės turi failų naršyklę (angl. File manager)? Taip yra todėl, kad tiek tvarkant svetainėje iškilusias bėdas, tiek bandant ją papildomai apsaugoti ar įgyvendinti kažkokius individualius sprendimus praktiškai visada reikia pasiekti ir pakoreguoti svetainės failus, ir kai kurie tiekėjai to neleidžia arba prašo susimokėti papildomai. Vienas iš tokių yra WordPress.com.

Antras dalykas, reikėtų pasiteirauti ar jie nedraudžia tam tikrų įskiepių kaip UpdraftPlus ar All-in-One WP Migration. Šie įskiepiai puikiai tinka daryti atsargines kopijas, taip pat, puikūs įrankiai norint persikelti svetainę iš vieno tiekėjo į kitą. Deja, kai kurie hostingai neleidžia įrašyti šių įskiepių. Greičiausiai taip daro tam, kad apsunkintų jūsų gyvenimą ir jūs nenorėtumėte keisti tiekėjo.

Norite neapsirikti ir pasirinkti tinkamą hostingą, be aukščiau minėtų problemų? Mes rekomenduojame Hostinger.

2 Komentarai
Eimantas

Naudojau Prestashop po to perejau prie WordPress, lengviau administruot:D

Avatar photo

Visiškai su jumis sutinkame! Ne tik paprasčiau administruoti, bet ir norint pridėti papildomų funkcijų daug paprasčiau 🙂

Komentuoti

Jūsų el. paštas nebus viešinamas. Privalomi laukeliai pažymėti * simboliu.

Naujausi straipsniai