GO WP

GO WP

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Pagrindinis Privatūs serveriai VPS: ką reikia žinoti?
a

Turinys:

Daugelis svetainių turėtojų pradeda nuo bendrosios prieglobos (angl. Shared Hosting) planų. Laikui bėgant, svetainės auga ir reikalauja vis daugiau resursų ir tam tikrų specifinių sprendimų, todėl reikalingas galingesnis hostingo tipas.

Virtualus privatus serveris (VPS) yra viduriukas tarp bendrosios prieglobos planų ir viso atskiro dedikuoto serverio.

Kas yra virtualus privatus serveris (VPS)?

Įsivaizduokite, kad bendrosios prieglobos hostingas yra tarsi butas, o dedikuotas serveris yra namas su atskiru, asmeniniu sklypu. Tai VPS yra vidurys tarp šių abiejų tipų. Kaip, tarkime, kotedžas, kuris leidžia turėti savo erdvės, turi šiek tiek sklypo ploto šalia, bet vis tiek nėra visiškai atskirtas.

Rekomenduojame perskaityti: Svetainių talpinimas ir hostingo tipai ->

Apibrėžkime, ką iš tikrųjų reiškia VPS.

Pirmiausia, tai yra serveris, kuriame saugomi visi duomenys ir failai reikalingi Jūsų svetainės veikimui. Kai kas nors įveda Jūsų domeno pavadinimą į naršyklę, visi svetainės duomenys yra atsiunčiami iš serverio ir pateikiami lankytojo naršyklėje.

Kalbant apie virtualiąją pusę, VPS naudoja virtualizacijos technologiją, kad vieną galingą serverį padalintų į mažesnes dalis ir vieną tų dalių paskirtų naudotojui. Kitaip sakant, tai yra vienas serveris, kuris veikia kaip keli atskiri serveriai virtualizacijos pagalba.

Žodis „privatus“ VPS pavadinime reiškia, kad atitinkamas kiekis vietos ir kitų resursų, tokių kaip RAM, yra rezervuotas būtent Jums ir jų nereikia dalytis su kitais naudotojais.

Kaip veikia VPS?

Virtualaus privataus serverio priegloba imituoja dedikuotą serverį, nors Jūs vis tiek dalinatės fiziniu serveriu su kitais vartotojais.

Jūsų hostingo tiekėjas įdiegia virtualų sluoksnį naudodamas jau anksčiau minėtą virtualizacijos technologiją. Tai leidžia fizinio serverio viduje atskirti serverį į atskirus skyrius su virtualiomis sienomis, o kiekviename skyriuje atskiras naudotojas gali įdiegti savo operacinę sistemą ir reikiamas programas.

Kadangi VPS atskiria Jūsų failus nuo kitų naudotojų operacinės sistemos lygyje, tai tikrai yra privatus serveris. Taip pat, tai reiškia, kad Jūsų svetainė ar aplikacija yra saugiame konteineryje su garantuotais serverio ištekliais, tokiais kaip atmintis, disko vieta, procesoriaus branduoliai ir t.t.

VPS privalumai

Didžiausias VPS privalumas yra tas, kad galite gauti pakankamai daug laisvės įvairioms konfigūracijoms. Taip pat su tinkamomis žiniomis galite išgauti geresnį našumą ir atlaikyti daugiau lankytojų srauto.

Kontrolė

Galimybė keisti virtualaus serverio konfigūraciją ir aplinką. Beje, jeigu planuojate įdiegti programas, kurios reikalauja sistemos perkrovimo, kad įdiegimas būtų pilnai užbaigtas, galite bet kada padaryti ir neįtakoti jokių kitų naudotojų. Nors ir dalinatės realiu serveriu su kitais, Jūsų VPS yra atskirtas ir nedaro įtakos kitiems, tame pačiame serveryje esantiems, naudotojams.

Tinkinimas

Kadangi turite savo OS (operacinę sistemą) įrašytą į VPS, galite ją pritaikyti pagal savo poreikius. Pavyzdžiui, jei turite nestandartinę programą, kuri padaryta ne tik su PHP, HTML ir CSS, galite tinkinti ir įrašyti reikiamus papildinius taip, kad VPS atitiktų Jūsų poreikius.

Dedikuoti resursai

Naudodami VPS turite iš anksto nustatytą resursų kiekį, kurį galėsite naudoti bet kada, kai to reikia. O, pavyzdžiui, bendrosios prieglobos serveriuose kiti naudotojai gali naudoti labai daug resursų, dėl ko būsite paveikti ir Jūs.

Plečiamumas

Dar viena puiki VPS savybė yra ta, kad galite įsigyti tiek resursų, kiek Jūsų manymų reikia, bet jeigu jų nepakanka galite lengvai padidinti resursų kiekį.

Kaina

Nors VPS ir gali būti šiek tiek brangesnis, negu kitų tipų hostingas, tačiau jis yra pigesnis už dedikuotą serverį.

VPS ir Bendrosios prieglobos hostingo skirtumai

Bendroji priegloba (angl. Shared Hosting) yra labiausiai paplitusi hostingo forma ir puikiai tinka daugeliui svetainių turėtojų. Turėdami bendrosios prieglobos planą pagrindiniais ištekliais, pavyzdžiui, CPU, RAM, disko vieta ir pnš., dalinatės su kitais svetainių savininkais esančiais tame pačiame serveryje.

Palyginkime tai su realaus gyvenimo pavyzdžiu. Kalbėdami apie bendrosios prieglobos serverį, galime įsivaizduoti daugiabutį. Jūs esate tik vienas butas viename name. Tai yra pigesnis ir mažiau išlaidų reikalaujantis variantas taip pat kaip ir bendrosios prieglobos hostingas.

Tačiau jeigu pas Jūsų kaimyną iš viršaus truks vamzdis, Jūsų butą taip pat gali užlieti. Naudojant bendrosios prieglobos hostingą gali nutikti panašus dalykas. Jeigu kas nors kitas Jūsų bendrame serveryje turės didelį lankytojų srauto šuolį, tai gali turėti įtakos ir Jūsų svetainės našumui.

Tuo tarpu, VPS turi atskirtus resursus, tad kitų naudotojų veiksmai neturi įtakos Jūsų svetainės ar aplikacijos veikimui.

VPS ir Dedikuoto serverio skirtumai

Dedikuotas serveris yra kas kita. Naudodami dedikuotą serverį, Jūs turite visą fizinį serverį skirtą tik Jums. Vadinasi Jūs nesidalinate nei resursais, nei pačiu serveriu su kitais naudotojais.

Būtent dėl šios priežasties dedikuotas serveris yra pats brangiausias hostingo tipas. Tai yra tarsi Jūsų atskiras sklypas su nuosavu namu.

Nors VPS suteikia ir visišką kontrolę, Jūs vis tiek negalite daryti tam tikrų veiksmų, kurie galėtų pakenkti pačiam fiziniam serveriui arba kitiems naudotojams. Tačiau turėdami dedikuotą serverį, Jūs turite 100% serverio kontrolę.

Dedikuotus serverius naudoja labai didelės pasaulio įmonės ir kai kuriais atvejais tuos serverius net gi laiko savo patalpose. Jie sugeba atlaikyti labai didelius srautus ir tvarkyti tūkstančius ar milijonus operacijų.

Kada rinktis VPS?

Kartais tam tikri internetiniais sprendimai ar aplikacijos reikalauja kažko, ko paprasti hostingo planai nepalaiko. Tada reikėtų apsvarstyti apie VPS rinkimąsi.

Turėtumėte apsvarstyti apie VPS rinkimąsi, jeigu:

  • Jums reikia įrašyti tam tikrus papildinius ar karkasus, kurių nepalaiko bendrosios prieglobos ar debesų hostingai.
  • Jūsų svetainei ar aplikacijai reikia geresnio privatumo ir našumo, palyginti su tuo, ką suteikia kitų tipų hostingo planai.
  • Norite visiškai valdyti serverį, pavyzdžiui, keisti tam tikras konfigūracijas, turėti pagrindinio naudotojo teises (angl. root access).
  • Jums reikia didesnio saugumo ir norite įdiegti savo saugumo programas bei taisykles.
  • Jūs tikitės didelio lankytojų antplūdžio ir negalite leisti savo svetainei „nulūžti“.
  • Kuriate svetaines savo klientams ir Jums reikia importuoti šablonus be apribojimų. VPS taip pat palaiko daug svetainių vienu metu, jeigu yra pakankamai resursų.

Vertėtų žinoti, kad reikia tam tikrų žinių, jog galėtumėte valdyti VPS.

Jeigu įsirašysite kažkurią iš siūlomų valdymo panelių kartu su operacine sistema, bus lengviau, nes reikalingiausi dalykai jau bus įrašyti automatiškai. Tačiau nutikus kažkokiai bėdai ar norint įrašyti kažką specifinio Jums reikės naudoti Google ir surasti kaip tai padaryti, arba samdyti specialistą, kad prisijungtų prie Jūsų serverio ir padėtų sukonfigūruoti viską tinkamai.

Kadangi su VPS yra suteikiama žymiai daugiau teisių, negu su bendrosios prieglobos planu, yra didesnis šansas netyčia pakeisti tam tikras konfigūracijas ne taip kaip norite ir taip sugadinti sklandų VPS veikimą.

Svarbu: įsitikinkite, jog Jūsų hostingo tiekėjas daro nuolatines atsargines kopijas ir esant galimybei įsigykite kasdienines kopijas. Jeigu kažkas nutiktų ne taip, Jūsų svetainės ar aplikacijos duomenys nebus prarasti.

Kaip išsirinkti tinkamą VPS?

Dabar, kai žinote kas yra VPS ir kada jį turėtumėte naudoti, pakalbėkime koks VPS planas yra geras ir kaip išsirinkti tinkamą tiekėją.

Savarankiškai valdomi prieš tiekėjo valdomus VPS

Priklausomai nuo tiekėjų, egzistuoja du VPS tipai:

  1. Savarankiškai valdomas VPS (angl. unmanaged VPS).
  2. Tiekėjo valdomi VPS.

Jeigu rinksitės pirmąjį variantą, Jums ar samdytam specialistui reikės užsiimti VPS administravimu, specifinių papildinių įrašymu, serverio klaidų taisymų ir pnš. Tiekėjas vis tiek padės su tam tikromis problemomis, kurie galėjo atsirasti dėl jų kaltės arba pakonsultuos ir nukreips tinkama linkme, jog galėtumėte patys padaryti tą, ką reikia.

Jeigu nenorite mokytis kaip tai daryti ar nenorite skirti lėšų specialistui, apsvarstykite ar VPS yra tikrai tinkamas variantas Jūsų verslui arba rinkitės tiekėjo valdomą VPS. Tokiu būdu tiekėjas Jums galės padėti, o Jums tik beliks rūpintis savo svetainės vystymu.

Operacinė sistema

Vertėtų atkreipti dėmesį kokias operacines sistemas, Jūsų tiekėjas leis Jums įrašyti. Dažniausiai siūlomi yra Linux VPS arba Windows VPS.

Windows VPS leis įrašyti ir naudoti tik Windows, o tuo tarpu Linux VPS leis įrašyti Linux produktus, tokius kaip Ubuntu, CentOS, Fedora, Debian ir pnš.

Patikimumas

Jūs turėtumėte rinktis tokį tiekėją, kuris garantuoja, jog VPS veiks praktiškai visada. Tiekėjai tai išreiškia procentais. Rinkitės tokį tiekėją, kuris siūlo bent 99,7% veikimo laiką.

Papildoma Informacija: procentai nurodo veikimo laiką per metus. Pavyzdžiui, jeigu renkatės hostingo tiekėją, kuris nurodo 99% veikimo laiką, tai reiškia, kad tiekėjas garantuoja, jog per metus laiko Jūsų hostingas turi būti veikiantis bent 8672,4 valandas, o gali neveikti apie 87,6 valandas. Tačiau kiekvienas tiekėjas turi savas sąlygas, į kurias vertėtų pasigilinti ir suprasti, kas įsiskaičiuoja į tas valandas.

Techninė įranga

Prieš pirkdami VPS paslaugas įsitikinkite, kad pasirinktas tiekėjas naudoja naujausią ir modernią techninę įrangą, pavyzdžiui, SSD, o ne HDD.

Atsarginės kopijos

💾 Atsarginės kopijos yra labai svarbu! 💾

Įsivaizduokite, kad prie savo projekto praleidote valandų valandas, dienas, savaites, mėnesius ir atsitikus kažkokiai klaidai ir blogai konfigūracijai viskas dingsta. Visas darbas nueitų „šuniui ant uodegos“. Atsarginės kopijos Jus išgelbėtų ir padarytas darbas nebūtų prarastas.

Klientų aptarnavimas

Dauguma tiekėjų siūlo 24/7 klientų aptarnavimą. Tai nėra vien tik mados reikalas, bet tai iš tiesų vertinga!

Jeigu manote, kad kažkas nutiko su serveriu, bet tai galimai yra tiekėjo problema, galite bet kuriuo paros metu susisiekti ir paprašyti pagalbos.

Ar Jums teko naudotis VPS? Pasidalinkite savo patirtimi komentarų sekcijoje žemiau! ⬇️

Komentuoti

Jūsų el. paštas nebus viešinamas. Privalomi laukeliai pažymėti * simboliu.

Naujausi straipsniai